Jdi na obsah Jdi na menu

Turnaj Fc Velké Meziříčí

12. 3. 2012

Dne 11. 3. 2012 jsme se zúčastnili turnaje mladších přípravek ve Velkém Meziříčí.

Na turnaj jsme odjížděli se dvěma týmy. Každý tým odehrál stejný počet utkání.

3 zápasy ve skupinách, následné semifinále a zápasy o medaile.

Tým Fc Tescoma Zlín A byl složen z hráčů:

Slezák, Tejnský, Lakomý, Jašík, Šopík, Trtek, Mimochodek

Výsledky :    Fc Zlín A   1:0   Fc Svratka Brno   ( Jašík )

Frydrych, Hink, Kukla, Kolenič, Červinka, Gojš, Novosad, Jánoš

Výsledky:     Fc Zlín B   2:0   Fc Bory  ( Kolenič, Kukla )

Fc Zlín B   3:0   Fc Vysočina Jihlava B  ( Kolenič, Červinka, Kukla )

Fc Zlín B   2:0   Fc Velké Meziříčí B   ( Kolenič, Červinka )

1.     Fc Zlín B

2.     Fc Bory

3.     Fc Velké Meziříčí  B

4.     Fc Vysočina Jihlava  B

Následné semifinále kluci narazili na sebe.

Fc Zlín B   2:0  Fc Zlín  A   ( Kolenič, Hink)

O 3. MÍSTO

Ihned po odehraném semifinále naskočili kluci Fc Zlín A na souboj o bronzové medaile.

Do začátku zápasu kluci vletěli a byli odměněni hned první brankou zápasu, kterou vstřelil Robin Jašík 1:0 . Poté, ale kluci inkasovali smolný gól, střelou mezi nohama našeho brankaře Erika Slezáka 1:1.

Za remízového stavu byli šance na obou stranách. Kluci bojovali a šlo vidět, že chcou získat medaile.

Jakub Šopík se nejprve zastřeloval, ale pět minut před koncem utkání nahrával zpětnou přihrávku Milan Lakomý a Jakub se nemýlil 2:1. Náš tým přidal v závěru ještě jeden gól zásluhou nejlepšího střelce týmu Robina Jašíka 3:1.

Kluci získali krásné 3. místo :-)

FINÁLE

Na závěr celého turnaje se odehrálo nejzajímavější a nervydrásající utkání.

Do finále nastoupil náš tým Fc Zlín  B  proti domácím Fc Velkém Meziříčí  A.

Zápas byl bohatý na krásné góly. Nejprve se trefil Jan Kolenič střelou pod břevno 1:0.

Velké Meziříčí ihned kontrovali střelou na kříž brány 1:1. Za necelé dvě minuty jsme vedli opět o jednu branku díky Dalynovi Červinkovi 2:1. Jenže domácí opět srovnali stav na 2:2. Dvě minuty na to, ale pro změnu nejlepší střelec Zlínu A Jan Kolenič strhnul vedení na naší stranu 3:2. Kluci bojovali z posledních sil. Velké Meziříčí hnali domácí fanoušci a ti se jim odměnili brankou na 3:3. Zápas byl celých dvacet minut vyrovnaný. Šance se střídaly na obou stranách. Ale minutu a půl před koncem kluci inkasovali gól na 3:4. To už asi každý v hale myslel, že domácí vyhraji turnaj. Jenže v čase 19:45 s k odraženému míči dostal David Hink a vyrovnal skóre zápasu na 4:4.

Na následné penalty byli určeni z každého týmu tři hráči.

Vyhráli jsme los a náš tým kopal jako první. Penalty se ujmul Jan Kolenič a střelou k tyči dal gól 1:0

Za domácí proměnil penaltu kapitán týmu střelou pod břevno 1:1. Jako druhý se postavil k penaltě hráč, který spíše zachraňuje góly. A to náš brankář Dan Frydrych, který nechytatelnou bombou dával na 2:1. Na to Dan chytl druhou penaltu Velkého Meziříčí. Rozhodnout tedy mohl David Hink.

David zvolil podobnou střelu jako Jan Kolenič a nemýlil se 3:1.